Ακόμη πιο κοντά στην ψηφιακή εποχή ο Δήμος Πάφου
10:50 - 01 Νοεμβρίου 2018
![d87120dc-8c59-40fc-9ef7-c74137f1ab17.jpg](/images/bZ3VZPr1qxMhB368ffidBkKf22o=/45798/width-750/d87120dc-8c59-40fc-9ef7-c74137f1ab17.jpg)
Με στόχο την ταχύτερη εξυπηρέτηση των δημοτών και την αρτιότερη οργάνωση της δημοτικής υπηρεσίας, ο Δήμος Πάφου προχωρεί στην ψηφιοποίηση του αρχείου των Τεχνικών Υπηρεσιών.!['Related articles' position](http://newsasset/Controls/HTMLEditor/plugins/relatedarticles/simplebox.png)
Το πρωί, ο Δήμαρχος Πάφου Φαίδωνας Φαίδωνος υπέγραψε με την ανάδοχο εταιρεία S. KANIKLIDES (CYPRUS) LTD το σχετικό συμβόλαιο συνολικού ποσού 70.924 ευρώ.
Μιλώντας κατά την υπογραφή του συμβολαίου, ο κ. Φαίδωνος ανέφερε ότι στόχος του Δήμου είναι η πλήρης αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών και η ένταξη της Τοπικής Αρχής στην ψηφιακή εποχή προς όφελος του πολίτη, ο οποίος θα έχει πλέον τη δυνατότητα της άμεσης πρόσβασης και της διεκπεραίωσης των τρεχουσών υποθέσεων και συναλλαγών του με τον Δήμο με τρόπο εύκολο, γρήγορο και απλό.
!['Related articles' position](http://newsasset/Controls/HTMLEditor/plugins/relatedarticles/simplebox.png)
Το πρωί, ο Δήμαρχος Πάφου Φαίδωνας Φαίδωνος υπέγραψε με την ανάδοχο εταιρεία S. KANIKLIDES (CYPRUS) LTD το σχετικό συμβόλαιο συνολικού ποσού 70.924 ευρώ.
Μιλώντας κατά την υπογραφή του συμβολαίου, ο κ. Φαίδωνος ανέφερε ότι στόχος του Δήμου είναι η πλήρης αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών και η ένταξη της Τοπικής Αρχής στην ψηφιακή εποχή προς όφελος του πολίτη, ο οποίος θα έχει πλέον τη δυνατότητα της άμεσης πρόσβασης και της διεκπεραίωσης των τρεχουσών υποθέσεων και συναλλαγών του με τον Δήμο με τρόπο εύκολο, γρήγορο και απλό.