Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου: Πανηγυρικά… πρωταθλητές!

Με εύκολο τρόπο το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου ολοκλήρωσε μια άκρως επιτυχημένη σεζόν. Κέρδισε με 66-38 το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο και κατέκτησε το Πανεπιστημιακό πρωτάθλημα καλαθόσφαιρας ανδρών. Οι καλαθοσφαιριστές του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου μπήκαν από το πρώτο δεκάλεπτο πολύ δυνατά και δεν άφησαν περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα, η οποία εμφανίστηκε αποδυναμωμένη και χωρίς αρκετούς βασικούς καλαθοσφαιριστές.

Παρόλα αυτά, οι καλαθοσφαιριστές του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου, πάλεψαν με νύχια και με δόντια στον αγώνα και κατάφεραν να κερδίσουν την Τρίτη περίοδο με επιμέρους σκορ 13-7. Από εκεί και πέρα, το παιχνίδι έμοιαζε με διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού είχε κριθεί ο τελικός νικητής. Με το σφύριγμα της λήξης, οι φοιτητές – αθλητές του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου πανηγύρισαν με τη ψυχή τους την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Το Limassol Blu Marine σε αποκριάτικους ρυθμούς το τριήμερο των καρναβαλιών
Εκδήλωση ΟΠΑΠ Κύπρου με τους πράκτορες συνεργάτες της
Το επιχειρείν της Κύπρου σε... αναμμένα κάρβουνα (pics)
Το Paradox Museum Limassol μπαίνει σε ρυθμούς καρναβαλιού
Καρναβάλι ξανά στη Μαρίνα Αγίας Νάπας
City of Dreams Mediterranean: Μια φαντασμαγορική βραδιά με Δέσποινα Βανδή και Γιώργο Λιβάνη
To ίδρυμα ENAVSMA έκλεισε πανηγυρικά τις εορταστικές εκδηλώσεις του με τον Κωστή Μαραβέγια
Η Hyundai κατέκτησε τη δεύτερη της νίκη στο φετινό Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλι (WRC)